افزایش دستگیری و حبس دختران معترض توسط طا.لبان
افزایش دستگیری و حبس دختران معترض توسط طا.لبان

خبرگزاری زنان افغانستان: در این اواخر افراد وابسته به گروه طا.لبان، دختران را از گوشه و کنار کشور دستگیر و حبس می‌کنند. براساس منابع به دست آمده، تقریبا بیش از ۷۰۰ دختر معترض در زندان‌های طا.لبان به سر می‌برند. اینکه بر آن‌ها چه می‌گذرد، چگونه مجازات و ستم را تجربه می‌کنند، هیچ اطلاعی در دست […]

خبرگزاری زنان افغانستان: در این اواخر افراد وابسته به گروه طا.لبان، دختران را از گوشه و کنار کشور دستگیر و حبس می‌کنند.

براساس منابع به دست آمده، تقریبا بیش از ۷۰۰ دختر معترض در زندان‌های طا.لبان به سر می‌برند. اینکه بر آن‌ها چه می‌گذرد، چگونه مجازات و ستم را تجربه می‌کنند، هیچ اطلاعی در دست نیست.

طبق منابع موثق، چند روز پیش ۱۷ دختر در شهر کابل از منطقه کارته‌سخی از سوی افراد مسلح طا.لبان دستگیر شده اند، و هیچ کسی اطلاع ندارد که آن‌هاـ

به کجا انتقال داده شده و در چه وضعیتی قرار دارند.

گزارش‌ها حاکی براین است که فامیل یکی از آن‌ها از ولایت تخار بوده و در جست‌جوی دخترشان هستند؛ اما والدین این دختر نمی‌دانند که دخترشان به کجا انتقال داده شده و از چه کسی باید سراغش را بگیرند.

ترس و هراس دختران افغان را مثل سایه دنبال می‌کند. گروه طا.لبان علاوه بر اعمال محدودیت‌ها بر زنان و دختران دست به جنایات متعدد دیگر از جمله بازداشت و زندانی کردن زنان و دختران زده اند.

دختران معترض و فعالان حقوق بشر را به جرم دادخواهی از حق و حقوق انسانی و مسلم شان ماه‌ها حبس و زندانی نموده و از وضعیت و مکان نگهداری آنان هیچ‌کس آگاهی ندارد.

«دستگیری دختران معترض توسط گروه مسلح طا.لبان خلاف تمام قوانین و ارزش‌های انسانی بوده، در هیچ کشور دنیا به‌جز افغانستان، بر زنان این‌گونه ظلم و ستم جایز نبوده و نیست.»

افغانستان زیر پرچم طا.لبان به‌ یکی از «خطرناک‌ترین» و «بدترین» کشور در سطح جهان برای زنان شناخته شده است.