افزایش وضع محدودیت‌های طالبان در برابر سفر کردن زنان افغانستان
افزایش وضع محدودیت‌های طالبان در برابر سفر کردن زنان افغانستان

یک دانشجوی دختر در مرز اسلام قلعه، به دلیل نداشتن محرم در سفر از سوی نیروهای مرزی مورد لت و کوب قرار گرفته است. این دختر، دانشجوی دانشگاه خلیج فارس ایران است که می‌خواست پس از تعطیلات نوروزی، دوباره به ایران برگردد. وی که با نام مستعار با رسانه‌ها مصاحبه نموده می‌گوید، هنگام ورود به […]

یک دانشجوی دختر در مرز اسلام قلعه، به دلیل نداشتن محرم در سفر از سوی نیروهای مرزی مورد لت و کوب قرار گرفته است.
این دختر، دانشجوی دانشگاه خلیج فارس ایران است که می‌خواست پس از تعطیلات نوروزی، دوباره به ایران برگردد.

وی که با نام مستعار با رسانه‌ها مصاحبه نموده می‌گوید، هنگام ورود به مرز ایران پنج روز قبل، از سوی دو نفر از افراد طالبان دست‌گیر و سپس مورد لت‌وکوب قرار گرفته است که دلیل لت‌وکوب وی از سوی نیروهای طالبان، تنها سفر کردن اش از کشور می‌باشد.

تصاویری که در صفحات اجتماعی و به دست به دست می‌شود، نشان می‌دهد که قسمت‌های زیادی از بدن این خانم از جمله دست‌ها و پاهایش کبود شده است اما طالبان تا حالا در این زمینه ابراز نظر نکرده اند.

در همین حال چندی پیش رسانه های غربی گزارش داده بودند که طالبان نگذاشته اند چند زن بدون همراه از طریق شرکت های کام ایر و آریانا به اسلام آباد، ترکیه و دبی سفر کنند. در هفته‌های گذشته نیز موارد متعددی از برخورد طالبان با زنان بدون محرم در وسایط نقلیۀ شهری در ولایت هرات گزارش شده‌ بود.

چندی پیش وزارت امر به معروف و نهی از منکر در ارتباط به سفر نمودن زنان، با انتشار اعلامیه‌ای زنان را از سفر بدون محرم بازداشته بود. و اکنون دیده می‌شود که محدودیت‌ها در برابر سفر کردن زنان، بخصوص آنانی که در کشورهای خارجی دانشجو و بدون همراه هستند، افزایش یافته است.