انجمن بین‌المللی زنان در رادیو و تلویزیون؛ افتتاح شد

1800

اخیرا «انجمن بین‌المللی زنان در رادیو و تلویزیون» روز شنبه به گونه‌ی رسمی‌ در کابل گشایش یافت. مسئولان این انجمن می‌گویند افزایش نگرانی‎ها نسبت به امنیت زنان خبرنگار و تطبیق نشدن تعهدات رسانه‎ها در برابر عملی‎سازی سیاست‎هایی برای حمایت از خبرنگاران زن سبب شده است که این انجمن ایجاد شود.

نجیبه ایوبی، رییس این انجمن گفت: «خبرنگاران مستقیماً از طرف دشمنان و مخالفان مسلح هدف قرار گرفتند و همین موضوع ما را واداشت تا در کنار سایر نهادهایی که برای دفاع از آزادی بیان و خبرنگاران به خصوص خبرنگاران زن در کشور حضور دارند، انجمنی را ایجاد کنیم تا از حقوق زنان خبرنگار بهتر دفاع کنیم.»

حسینه صافی، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ با اعلام حمایت از فعالیت‎های این نهاد گفت: «من از انجمن زنان در رادیو و تلویزیون می‎خواهم کوشش کنند با نهادهای دیگر در این عرصه هماهنگی کنند.»

افزون بر آن، شماری از مسئولان رسانه‌ای و فعالان مدنی حمایت‌شان را از این نهاد برای بهبود وضعیت شغلی و مصونیت زنان خبرنگار اعلام کردند.

مسئولان این انجمن می‌گویند آن‏‎ها تصمیم دارند گفتمان‏هایی را در کابل و ولایت‎ها برای بهبود وضعیت شغلی زنان در رسانه‎ها مطرح کنند. آنان همچنان در نظر دارند زنان بیشتری را از رسانه‎های چاپی، تصویری، صوتی و دست‎اندرکاران صنعت فلم برای کار با این انجمن فرا خوانند.

8 صبح