تلاش‌ها برای بازاریابی تولیدات محلی زنان بامیانی در بیرون از کشور
تلاش‌ها برای بازاریابی تولیدات محلی زنان بامیانی در بیرون از کشور

خبرگزاری زنان افغان: خانم یاسمین جسوال، نماینده سازمان ملل متحد در امور زنان در مناطق مرکزی، در دیداری با مسوولین محلی طالبان در بامیان امروز (چهارشنبه، ۲۲ قوس) گفته است که نیاز است تا به هدف پیشرفت اقتصادی و کارکرد زنان در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بصورت اساسی حمایت شود و برای تولیدات محلی […]

خبرگزاری زنان افغان: خانم یاسمین جسوال، نماینده سازمان ملل متحد در امور زنان در مناطق مرکزی، در دیداری با مسوولین محلی طالبان در بامیان امروز (چهارشنبه، ۲۲ قوس) گفته است که نیاز است تا به هدف پیشرفت اقتصادی و کارکرد زنان در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بصورت اساسی حمایت شود و برای تولیدات محلی آنها در داخل و بیرون از کشور بازاریابی صورت گیرد.

خانم جسوال گفته است سازمان ملل متحد در این راستا تلاش می‌کنند تا تولیدات محلی زنان بامیان را به کشورهای همسایه و منطقه معرفی کند.

اما زنان بامیان از کم‌رنگ بودن بازار فروشات تولیدات محلی نگران هستند و می‌گویند، پس از محدودیت بر گشت و گزار زنان در پارک‌ ملی بند امیر، امسال ۹۰ در صد بازار فروشات شان کاهش یافته است. در عین حال برخی از این زنان در حالیکه تنها نان آوران خانواده‌های خود هستند، می‌گویند، در صورتی که نهاد های حامی زنان اقدام نکنند، زیان‌های بیشتری بر کار و اقتصاد زنان وارد می‌شود.

از سوی دیگر محدودیت‌ها بر کار زنان، بی‌کاری، افزایش بی‌پیشینه‌ی فقر اقتصادی و دشواری گذر از فصل زمستان سبب شده صدها زن به تولید و فروش صنایع دستی رو بیاورند.