جایزه سال مجمع جهانی رهبران‌ جوان به زهرا جویا تعلق گرفت
جایزه سال مجمع جهانی رهبران‌ جوان به زهرا جویا تعلق گرفت

خبرگزاری زنان افغانستان: جایزه‌ی سالانه‌ی خبرنگار سال ۲۰۲۳ مجمع رهبران جوان به زهرا جویا خبرنگار اهل افغانستان و مسوول رسانه رخشانه تعلق گرفت. این جایزه همه ساله توسط مجمع جهانی رهبران جوان (One Young World) به فعالین موثر رسانه‌ای که از کشورهای مختلف گزینش می‌شوند تعلق میگیرد. این جایزه امسال در کنفرانسی در شهر بلفاست […]

خبرگزاری زنان افغانستان: جایزه‌ی سالانه‌ی خبرنگار سال ۲۰۲۳ مجمع رهبران جوان به زهرا جویا خبرنگار اهل افغانستان و مسوول رسانه رخشانه تعلق گرفت.

این جایزه همه ساله توسط مجمع جهانی رهبران جوان (One Young World) به فعالین موثر رسانه‌ای که از کشورهای مختلف گزینش می‌شوند تعلق میگیرد.

این جایزه امسال در کنفرانسی در شهر بلفاست و باحضور یکهزار نفر از کشورهای مختلف به مدت یک هفته دوام یافت. نمایندگان ۱۹۶ کشور جهان اشتراک داشتند و نهایتا جوایز سال ۲۰۲۳ به پنج خبرنگار از اسپانیا، بلاروس، افغانستان و فلسطین تعلق گرفت که زهرا جویا از افغانستان برنده‌ی جایزه‌ی امسال دانسته شد.

زهرا جویا در این نشست گفت:« من این افتخار را به زنان روزنامه نگار شجاع  تقدیم می کنم که به کار خستگی ناپذیر در افغانستان ادامه می دهند و با خشن ترین رژیم زن ستیز در جهان روبرو هستند. انعطاف پذیری و فداکاری آنها باعث می شود که واقعاً آنها مستحق این قدردانی باشند.»

خانم جویا در این کنفرانس تاکید کرد که من متعهد هستم در شرایطی که هیچ تمایلی برای شنیدن آن وجود ندارد، صدای زنان کشورم باشم و از طرق مختلف این صدا را به گوش جهانیان برسانم.

قابل یاد آوری است که سال گذشته این جایزه به لطف الله نجفی زاده یکی از خبرنگاران افغانستانی تعلق گرفته بود.