جنبش زنان عدالتخواه: «جهان به جای تعامل با طالبان، این گروه را تحریم همه جانبه نماید» 
جنبش زنان عدالتخواه: «جهان به جای تعامل با طالبان، این گروه را تحریم همه جانبه نماید» 

خبرگزاری زنان افغان: اعضای جنبش زنان عدالتخواه افغانستان در پیوند با دستگیری و دربند بودن زنان معترض و فعالین اجتماعی در پیامی می‌گویند که «حق ابراز نظر در مورد شرایطی که در آن زندگی می‌کنیم، از حقوق اولیه انسان‌ها است. طالبان در دو سال گذشته هیچ صدای مخالف و دگر اندیش را نشنیده بلکه کسی […]

خبرگزاری زنان افغان: اعضای جنبش زنان عدالتخواه افغانستان در پیوند با دستگیری و دربند بودن زنان معترض و فعالین اجتماعی در پیامی می‌گویند که «حق ابراز نظر در مورد شرایطی که در آن زندگی می‌کنیم، از حقوق اولیه انسان‌ها است. طالبان در دو سال گذشته هیچ صدای مخالف و دگر اندیش را نشنیده بلکه کسی را که ندای مخالفت و انتقاد از طالبان را سر دهد زندانی، شکنجه و حتا به قتل رسانده است.»

این زنان معترض در واکنش به بازداشت ژولیا پارسی، ندا پروانی و چند فعال اجتماعی دیگر افزوده اند: «حکومت دیکتاتوری، تمامیت‌خواه و مستبد طالبان در ادامه‌ی کارنامه‌ی سیاه دو سال گذشته‌ی خویش، اخیرا اقدام به دستگیری دو تن از زنان معترض به نام‌های ندا پروانی و ژولیا پارسی نموده است و با وجود واکنش‌های جهانی هنوز هم این دو تن در بند طالبان به سر می‌برند. این در حالی است که فعالین مدنی و رسا‌نه‌ای دیگری چون مرتضی بهبودی، مطیع الله ویسا و رسول پارسی نیز مدت‌ زیادی است که در زندان طالبان قرار دارند و گروه طالبان حاضر نیست درباره دلیل دستگیری و زندانی شدن آنها وضاحت دهد.»

در ادامه اعضای جنبش زنان عدالت‌خواه افغانستان از مردم می‌خواهند تا به این دستگیری‌های خودسرانه و بدون دلیل طالبان واکنش نشان داده و اعتراض کنند.

این زنان معترض اظهار امیدواری می‌کنند که ندای حق‌طلبی زنان توسط مردم شنیده شود و مردم برای آزادی میهن از چنگ طالبان به پاخیزند.

همچنان آنان از سازمان‌های بین المللی و کشورهای جهان خواسته اند: «به جای تعامل با یک گروه دهشت‌افگن که به هیچ قانون و پیمانی پای‌بند نیست، این گروه را تحریم‌های همه جانبه نمایند تا مردم بتوانند بساط این حکومت ظالم و غیر مردمی را برچینند.»

این در حالی است که اداره طالبان از بدو روی کار آمدن آن بدینسو ثابت ساخته است که تحمل شنیدن هیچگونه انتقاد و صدای مخالف را ندارد و واکنش آن به انتقادها خشونت و به بند کشیدن است.