حمله ای انتحاری در مراسم تجلیل از میلاد پیامبر اسلام درشهر کابل

679

 حمله ی انتحاری شام  روزسه شنبه (۲۹ عقرب)در مربوطات حوزه پانزدهم شهر کابل رخ داده است که از اثروقوع این حمله ۴۵ تن کشته و بیش از ۸۰تن دیگر مجروع شده اند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله گفته است که ارقام دقیق این تلفات  تاکنون آشکار نیست و احتمال تغییر در شمار کشته شدگان  وجود دارد. این حمله هنگامی به وقوع پیوست که ده ها عالم دین برای گرامیداشت از تولد حضرت محمد، پیامبر اسلام در صالون عروسی اورانوس گردهم جمع شده بودند.

با نشر اعلامیه یی ارگ ریاست جهموری افغانستان این حمله را «جنایت نابخشودنی » خوانده و این عمل وحشیانه را محکوم به مجازات کرده است .رئیس جهمور غنی امروز ۳۰ عقرب را ماتم ملی اعلام کرد.

 عالمان دینی هنگامی مورد هدف مهاجمان قرار گرفته اند که رییس جمهور غنی روز سه شنبه در محفل از گرامیداشت سالروز تولد پیامبر اسلام به نقش مهم علمای دین تاکید کردٰ، و گفت که ( پس از این تمامی رییسان شورای علما در ۳۴ ولایت کشور در جلسه هایی اداری و ولایات عضویت دارند

او همچنان گفت ریاست حج و اوقاف ولایات به همکاری ادارات محلی برای ملا امامان مساجد و علمای کرام صنف‌های آموزشی برنامه‌های ضروری کمپیوتر ایجاد کند تا علما بتوانند از حال و احوال و پیشرفت‌های دنیا آگاه شوند.