درگیری نیروهای دولتی با افراد غوریانی در هرات!
درگیری نیروهای دولتی با افراد غوریانی در هرات!

دفتر والی هرات به دنبال شروع درگیری‌ نیروهای دولتی با افراد غوریانی، در اعلامیه‌ای گفت که نیروهای دولتی بر اساس شکایات مردم و خانواده زخمیان و هم‌چنان “هدایت ارگان‌های حراست از قانون” برای بازداشت غوریانی به جبرییل فرستاده شده اند. طبق این اعلامیه، مقاومت مسلحانه افراد وابسته به حبیب غوریانی در برابر نیروهای دولتی، باعث […]

دفتر والی هرات به دنبال شروع درگیری‌ نیروهای دولتی با افراد غوریانی، در اعلامیه‌ای گفت که نیروهای دولتی بر اساس شکایات مردم و خانواده زخمیان و هم‌چنان “هدایت ارگان‌های حراست از قانون” برای بازداشت غوریانی به جبرییل فرستاده شده اند.

طبق این اعلامیه، مقاومت مسلحانه افراد وابسته به حبیب غوریانی در برابر نیروهای دولتی، باعث درگیری و جراحت سه منسوب پولیس و شماری از افراد ملکی شده است.

با این حال، منابع صحی در هرات گفته‌اند که از میان ۳۶ نفر زخمی، پنج تن آن‌ها نظامی و سایر زخمیان، مردم عام و ملکی هستند.

تا هنوز از کشته‌شدن نیروهای دولتی، افراد وابسته به غوریانی و یا مردم ملکی گزارش دقیق به دست نیامده است. اما گمان می‌شود که شمار زخمیان با گذشت زمان بیش‌تر شود.

طبق تازه‌ترین اطلاعات، قرار است بزرگان محلی برای پایان دادن به این درگیری پادرمیانی کنند.

اداره محلی هرات پیش‌تر هشدار داده بود که نیروهای دولتی در محل حضور دارند و به زودی متهمان را گرفتار و به پنجه قانون خواهند سپرد.

حبیب غوریانی در انتخابات پارلمانی گذشته از حوزه هرات نامزد بود؛ اما کمیسیون مستقل انتخابات صلاحیت نامزدی او را رد کرد. دلیل این اقدام کمیسیون مستقل انتخابات، دست داشتن غوریانی در قاچاق مواد مخدر عنوان شده بود.