ذبیح الله مجاهد: پاکستان از برنامه اخراج پناه‌جویان افغان تجدید نظر کند
ذبیح الله مجاهد: پاکستان از برنامه اخراج پناه‌جویان افغان تجدید نظر کند

ذبیح الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان در واکنش به تشدید بازداشت و آزار و اذیت‌ پناه‌جویان افغان در پاکستان، از حکومت این کشور خواسته است تا از روند اخراج مهاجرین افغان تجدید نظر کند. آقای مجاهد با نشر پیامی در صفحه اکس خود نگاشته است: «تا زمانی‌که پناه‌جویان افغان با اختیار و به‌طور مسالمت‌آمیز پاکستان را […]

ذبیح الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان در واکنش به تشدید بازداشت و آزار و اذیت‌ پناه‌جویان افغان در پاکستان، از حکومت این کشور خواسته است تا از روند اخراج مهاجرین افغان تجدید نظر کند.

آقای مجاهد با نشر پیامی در صفحه اکس خود نگاشته است: «تا زمانی‌که پناه‌جویان افغان با اختیار و به‌طور مسالمت‌آمیز پاکستان را ترک می‌کنند، باید حکومت پاکستان تحمل داشته باشد.» و در ادامه تاکید کرده است که مهاجرین افغان در ناامنی‌های پاکستان نقش نداشته و برخورد حکومت این کشور با پناه‌جویان افغان قابل قبول نیست.

این در حالی‌ست که حکومت پاکستان تصمیم گرفته است یک میلیون پناه‌جو افغان را اخراج کند، طوری که در هفته‌های اخیر، این روند تشدید یافته و صدها مهاجر افغان از سوی پولیس این کشور بازداشت شده است.

در همین حال، سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه(۱۰ میزان) با نشر پیامی وضعیت پناه‌‌جویان افغان که در پاکستان مورد توجه سازمان‌های بین‌المللی قرار نمی‌گیرد را نگران کننده خوانده و گفته است اکثر افغان‌های که از ترس آزار و‌اذیت طالبان به پاکستان مهاجرت کردند، اکنون در معرض موج‌هایی از بازداشت‌های خودسرانه و تهدید به اخراج این کشور قرار گرفته‌اند.