سو استفاده ی جنسی از زنان کوریای شمالی

1384

یک سازمان حقوق بشری در گزارشی تازه گفته است که سوءاستفاده جنسی از زنان در کوریای شما لی چنان رایج است که بخشی از زنده گی  روزمره به شمار می رود سازمان دیدبان حقوق بشر این گزارش را با مصاحبه با ۶۲ تن از کسانی که از این کشور فرار کرده اند تنظیم کرده است.

دیدبان حقوق بشر گفت که این نشان دهنده یک فرهنگ علنی و بی مجازات سوءاستفاده جنسی به خصوص از طرف  مردانی است که در راس نظام سیاسی این کشور با قدرت هستند. یک زن که هزاران بار مورد تجاوز قرار گرفته است میگوید که مقام ها زنان را “ابزار جنسی” خطاب می کنند.

او جونگ-هی که  بیش از ۴۰ سال  سن دارد از احساساتش به دیدبان حقوق بشر گفت: “گاهی بی موجب  نصف شب گریه تان می گیرد و نمی فهمید چرا.”

یک زن دیگر که او هم بیش از ۴۰ سال عمر  دارد گفت: پس از اینکه در هنگام فرار از این کشور دستگیر شد هدف آزار جنسی یک مقام پولیس قرار گرفت که در یک بازداشتگاه از او بازجویی می کرد.

پارک یانگ-هی یکی از زنان قربانی درباره ی احساساتش چنین گفت: “ادامه حیات  من در دست او بود و به خاطر همین هر کاری که  .می خواست انجام می دادم  چطور می توانستم به او گوش ندهم دیدبان حقوق بشر از کره شمالی خواست تا به “مشکل خشونت جنسی اذعان کند” و اطمینان حاصل کند که “جرم شناخته خواهد شد.”

یک گزارش   سازمان ملل در سال  ۲۰۱۴ چنین نتیجه گیری کرده بود که دولت کره شمالی مرتکب “نقض سیستماتیک، گسترده و شدید حقوق بشر” شده است. آن گزارش می گفت که سقط جنین اجباری، تجاوز و خشونت جنسی در زندان ها و بازداشتگاه های این کشور اعمال شده است.