شینید اکانر مسلمان شد و نام خود را شهدا گذاشت

827

این خواننده ی ۵۱ ساله که به خاطر آلبوم هیچ چیز با تو مقایسه نمی شود در سال ۱۹۹۰ به شهرت رسیده بود و تا پیش از این با نام شینید اکانر شناخته می شد، به دین اسلام درآمد و نام شهدا را برای خود برگزید.

او در یک اعلامیه در توییتر گفت که گرایش به دین اسلام نتیجه ی طبیعی هر سفر الهی آگاهانه است و مطالعه ی همه کتاب های مقدس به اسلام می انجامند و سپس ویدیویی را نیز از خودش در حال خواندن اذان منتشر کرد.

روز پنجشنبه نیز یک امام ایرلندی به نام شیخ عمر القدری ویدیویی را منتشر کرد که این خواننده در آن شهادتین را ادا می کند، این نخستین باری نیست که این خواننده باورهای مذهبی اش را همگانی می کند.

او در سال ۱۹۹۲ نیز بحث هایی را با پاره کردن عکس یک کشیش به گونه زنده و در تلویزیون امریکا، به راه انداخته بود.

نام کامل او اکنون شهدا دیویت است، نام خانوادگی او برگرفته از مگدا دیویت، نامی است که در سال ۲۰۱۷ روی خود گذاشته و گفته بود که هدفش از این کار آزادی از نامهای پدر سالارانه و برای رهایی از لعنت والدین بوده است.

دیویت در سالهای اخیر آشکارا بیان کرده بود که با سلامت روانی اش دست به گریبان است و در آگوست ۲۰۱۷ نیز با گذاشتن ویدیویی در فیسبوک چنین گفته بود: من هم مانند میلیون ها انسان دیگر از بیماری های روانی رنج می برم، ما آسیب پذیرترین مردم روی زمین هستیم و نمی توانیم از خود محافظت کنیم، این شما هستید که باید از ما نگهداری کنید.

جالب است بدانید که او حتا از تصمیمش به خودکشی با استفاده از موادمخدر و دارو نیز در فیسبوک سخن گفته است.