عبدالله عبدالله برای اشتراک در دومین نشست تجارتی به هند رفت

2016

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان برای اشتراک در دومین نشست تجاری “گذار به سوی رفاه” به هند رفت.

در خبرنامه‌ی که صبح امروز چهارشنبه(۲۱ سنبله) از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائی به نشر رسیده، آمده است که رئیس اجرائی امروز برای اشتراک در دومین همایش تجارتی-اقتصادی برای سرمایه‌گذاری و تجارت میان هند و افغانستان به ممبی هندوستان رفت.

در این خبرنامه‌ آمده است که نمایشگاه بین‌المللی تجارت و سرمایه‌گذاری میان هند و افغانستان به همکاری اداره توسعه‌بین‌المللی ایالات متحده امریکا برای چهار روز برگزار می‌شود.

در این نشست هم‌چنان برای سرمایه‌‌گذاران جهان در مورد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان به ویژه در بخش‌های معادن، صنعت، انرژی، مخابرات و زراعت، معلومات ارایه خواهد شد.

سیدمجتبی احمدی، معاون ریاست اول سیاسی وزارت امور خارجه  چند روز قبل در مورد این نشست گفت بود که نزدیک به یک هزار شرکت داخلی و بین‌المللی به این نشست دعوت شده‌اند. ۶۰۰ سرمایه گذار هندی و افغانی و ۱۰۰ سرمایه‌گذار دیگر از سایر کشور‌های جهان در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد. در این نشست بیشتر درمورد سرمایه‌گذاری و رشد صادرات افغانستان بحث خواهد شد.

این نشست در حالی برگزار می‌شود که دور اول این نشست و نمایشگاه تجاری و سرمایه گذاری در شهر دهلی هند برگزار شده بود که افزوزن بر برگزاری نمایشگاه، فرآورده‌های داخلی افغانستان به ارزش ۱۰ میلیون دالر به فروش رسید.