متوقف شدن کمک‌های نهادهای امداد رسان برای پناه‌جویان بازگشت کننده از پاکستان به افغانستان
متوقف شدن کمک‌های نهادهای امداد رسان برای پناه‌جویان بازگشت کننده از پاکستان به افغانستان

خبرگزاری زنان افغانستان: منابع محلی در مرز تورخم می‌گویند‌ که نهادهای امداد ‌رسان بین‌المللی، روند توزیع کمک‌های شان را برای مهاجرینی که از کشور پاکستان به افغانستان بر می‌گردند، قطع کردند. به گفته منابع، روند توزیع کمک‌ها برای این مهاجرین از روز دوشنبه (۱۰میزان) متوقف شده است و دلیل آنرا کمبود بودجه نهادهای امداد‌رسان و […]

خبرگزاری زنان افغانستان: منابع محلی در مرز تورخم می‌گویند‌ که نهادهای امداد ‌رسان بین‌المللی، روند توزیع کمک‌های شان را برای مهاجرینی که از کشور پاکستان به افغانستان بر می‌گردند، قطع کردند.

به گفته منابع، روند توزیع کمک‌ها برای این مهاجرین از روز دوشنبه (۱۰میزان) متوقف شده است و دلیل آنرا کمبود بودجه نهادهای امداد‌رسان و افزایش تعداد مهاجران برگشت‌کننده افغانستانی از پاکستان عنوان می‌کنند.

در همین حال، حکومت طالبان نیز موضوع متوقف شدن کمک‌های نهادهای امدادرسان را تایید کرده و گفته است که مهاجرین برگشت کننده، از سوی اداره امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان آنان به ثبت می‌‌رسند.

این در حالی‌ست که حکومت پاکستان تصمیم گرفته است یک‌ میلیون پناه‌جوی افغانستانی را اخراج کند و به همین دلیل بازداشت پناه‌جویان از سوی پولیس این کشور تشدید یافته است.

سازمان عفو بین‌الملل روز دوشنبه (۱۰میزان) با نشر گزارشی گفته است، از این که وضعیت پناه‌جویان‌ افغانستانی در پاکستان مورد توجه سازمان‌های بین‌المللی قرار نمی‌گیرد، نگران کننده بوده و دولت پاکستان باید به‌گونه‌ی فوری از آزار و اذیت و بازداشت خودسرانه پناه‌جویان افغان دست بردارد.