مرتضی بهبودی خبرنگار افغانستانی- فرانسوی از بند طا.لبان آزاد شد
مرتضی بهبودی خبرنگار افغانستانی- فرانسوی از بند طا.لبان آزاد شد

خبرگزاری زنان افغانستان: آزادی مرتضی بهبودی پس از نُه ماه از بند، یک خبر مسرت بخش برای جامعه‌ رسانه‌ی کشور محسوب می‌گردد. پس از این‌که نُه ماه از زندانی شدن مرتضی بهبودی، خبرنگار افغانستانی_ فرانسوی گذشت در نتیجه‌ی سعی و تلاش‌های زیادی او بلاخره ام‌روز از قید گروه طالبان آزاد شد. گزارش‌گران بدون مرز، شام […]

خبرگزاری زنان افغانستان: آزادی مرتضی بهبودی پس از نُه ماه از بند، یک خبر مسرت بخش برای جامعه‌ رسانه‌ی کشور محسوب می‌گردد.

پس از این‌که نُه ماه از زندانی شدن مرتضی بهبودی، خبرنگار افغانستانی_ فرانسوی گذشت در نتیجه‌ی سعی و تلاش‌های زیادی او بلاخره ام‌روز از قید گروه طالبان آزاد شد.

گزارش‌گران بدون مرز، شام ام‌روز چهارشنبه، ۲۶میزان با نشر اعلامیه‌‌ای نوشته‌است که این خبرنگار ام‌روز پس از دستور یک دادگاه گروه طالبان، از زندان پل‌چرخی کابل آزاد شده‌است.

گزارش‌گران بدون مرز آزادی مرتضی بهبودی را «پایان یک آزمون دردناک برای اثبات بی‌گناهی و یک منبع دایمی برای نگرانی» توصیف کرده‌است.

دبیرکل سازمان گزارش‌گران بدون مرز گفته‌ که اکنون این نهاد در تلاش است که مرتضی در چند روز آینده به جمع خانواده‌اش در پاریس بپیوندد.

گفتنی‌ست، مرتضی بهبودی نُه ماه قبل از سوی گروه طالبان در کابل به اتهام جاسوسی بازداشت شده بود.

دست‌گیری مرتضی بهبودی در داخل و خارج از کشور واکنش‌های نیز به همراه داشت.

این در حالی‌ست که گروه طا.لبان در دو سال حاکمیت‌شان در افغانستان، محدودیت‌های زیادی را علیه رسانه‌ها و خبرنگاران وضع کرده و در برخی موارد دست به بازداشت خبرنگاران زده‌اند.