نگرانی مردم افغانستان از بازگشایی دانشگاه ها و مکاتب

83

سازمان جهانی صحت (WHO) هشدار داده است که با وجود عجله برای دست‌یابی به واکسین موثر، برای درمان کووید-۱۹، اما ممکن هیچ زمانی راه حلی به ویروس کرونا وجود نداشته باشد.

سازمان جهانی صحت از شهروندان تمامی کشور‌های جهان خواسته است تا آزمایشات تشخیص کووید-۱۹ را انجام دهند و رعایت فاصلهٔ فزیکی و پوشیدن ماسک را فراموش نکنند.

تدراس ادونام گبرییسس، رییس عمومی سازمان جهانی صحت گفت: “ما امیدوار هستیم که به واکسن های موثر کرونا دست یابیم؛ واکسین‌های که در جلوگیری از آلوده شدن مردم کمک کند. با آنهم، در حال حاضر هیچ راه حل فوری وجود ندارد.”

این اظهارات آقای گبرییسس در حالی صورت می گیرد که هفتهٔ گذشته دو واکسین کووید-۱۹ وارد مرحله نهایی آزمایش کلینیکی شد.

براساس گزارش ها در حال حاضر، پنج واکسین ویروس کرونا در مراحل نهایی قرار دارند و محققان انتظار دارند تا پایان سال بدانند که کدام یک از آن‌ها برای درمان بیماری کووید-۱۹ موثر است.

این در حالی است که براساس اطلاعات دانشگاه جانزهاپکینز، تاکنون بیش از ۱۸ میلیون تن در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و نزدیک به ۶۸۹ هزار تن در اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

در این زمان بحران جهانی و نبود امکانات در افغانستان ، بی توجهی  مردم در رعایت نکردن موارد صحی ، نگرانی مردم را از بازگشایی دانشگاه ها افزایش  داده است .

مردم نسبت به وزارت  صحت و خدمات شان  بی اعتبار شده اند آمارهای  وزارت مورد قبولشان نیست  ، مردم از باز گشایی مکاتب و دانشگاه ها ابراز نگرانی کردند و دانشجویان می گویند:مردم نسبت  به موارد صحی بی  اعتناء هستند خطر ابتلا به کووید 19 را افزایش  میدهد.دانشجویان ابراز داشتند که مسئولین دانشگاه ها هم  هیچ توجهی به این مهم ندارد و خانواده ها نگران فاجعه در افغانستان میباشد.