هشدار محتسبان طا.لبان به زنان و مردان در جاغوری ولایت غزنی
هشدار محتسبان طا.لبان به زنان و مردان در جاغوری ولایت غزنی

خبرگزاری زنان افغانستان: محتسبان امر به معروف و نهی از منکر طا.لبان مردان را در بازار «بابه» ولسوالی «جاغوری» ولایت غزنی فراخوانده و به آنان برای آخرین بار هشدار دادند. روز شنبه، ۲۲ میزان، در ولسوالی جاغوری محتسبان امر به معروف طا.لبان زنان را از پوشیدن لباس‌های تنگ، چسپ، دو دامنی و همچنان پوشیدن پتلون […]

خبرگزاری زنان افغانستان: محتسبان امر به معروف و نهی از منکر طا.لبان مردان را در بازار «بابه» ولسوالی «جاغوری» ولایت غزنی فراخوانده و به آنان برای آخرین بار هشدار دادند.

روز شنبه، ۲۲ میزان، در ولسوالی جاغوری محتسبان امر به معروف طا.لبان زنان را از پوشیدن لباس‌های تنگ، چسپ، دو دامنی و همچنان پوشیدن پتلون منع کرده و به مردان دستور دادند، از این پس زنان و دختران شان لباس‌های اسلامی (مد نظر این گروه) را بپوشند.

این گروه به مردان هشدار داده و گفتند که «ما در دوسال‌ گذشته بارها به مردم در مکاتب، مساجد و بازارها تذکر دادیم اما به بعضی از تذکرات ما عمل شده، این بار آخرین هشدار ما به زنان و مردان است که می‌گوییم لباس‌های اسلامی بپوشند، در غیر این صورت ما وارد عمل می‌شویم.»

محتسبان به مردان نیز در این بازار هشدار داده که از این پس ریش‌شان را کوتاه نکنند «زیرا کوتاه بودن ریش از دو انگشت حرام است و مردانی که ریش شان کوتاه یا تراشیده است مرتکب حرام شده اند.»