همزمان با سالگرد حمله بر مرکز آموزشی کاج، بازماندگان این مرکز آموزشی می‌گویند: «قوی‌تر از قبل تلاش خواهیم کرد.»
همزمان با سالگرد حمله بر مرکز آموزشی کاج، بازماندگان این مرکز آموزشی می‌گویند: «قوی‌تر از قبل تلاش خواهیم کرد.»

خبرگزاری زنان افغانستان: یک سال قبل درست در همین روز (۸ میزان ۱۴۰۱) بر مرکز آموزشی کاج حمله مرگبار و تروریستی صورت گرفت که نزدیک به ۶۰ کشته و ۱۱۰ زخمی برجای گذاشت که اکثر کشته شدگان و زخمیان آن دختران دانش‌آموز بود. به گفته دختران دانش‌آموز: «طالبان نخست با افکار تروریستی و حمله به […]

خبرگزاری زنان افغانستان: یک سال قبل درست در همین روز (۸ میزان ۱۴۰۱) بر مرکز آموزشی کاج حمله مرگبار و تروریستی صورت گرفت که نزدیک به ۶۰ کشته و ۱۱۰ زخمی برجای گذاشت که اکثر کشته شدگان و زخمیان آن دختران دانش‌آموز بود.

به گفته دختران دانش‌آموز: «طالبان نخست با افکار تروریستی و حمله به مراکز آموزشی در پی محروم‌سازی دختران از آموزش و تحصیل بودند که با این افکار شان موفق به محروم‌سازی دختران از آموزش شده نتوانستند. پس از آن با شیوه‌های دیگر و سیستماتیک دختران و زنان را از جامعه حذف کردند.»

بازماندگان کاج همزمان با سالگرد حمله تروریستی بر این مرکز می‌گویند: «قوی‌تر از قبل تلاش خواهیم کرد.»

فاطمه امیری یکی از بازماندگان مرکز آموزشی کاج و زخمیان حمله تروریستی این مرکز که یک چشم و شنوایی یک گوشش را از دست داده است، می‌گوید: «این حمله مارا ضعیف نه بلکه قوی‌تر از گذشته کرده است، ما بخاطر اهداف خود و اهداف و آرمان‌های دوستان و هم‌صنفان‌مان بیش از گذشته تلاش می‌کنیم و با وجود تمامی محدودیت‌ها برای رسیدن به اهداف خود و دوستانمان دست از تلاش و آموزش بر نخواهیم داشت.»

همزمان با سالگرد حمله تروریستی بر این مرکز شماری از دختران خواهان بازگشایی مکاتب و دانشگاه‌ها شدند و گفتند که یادگیری و دانش از نیازهای مبرم جامعه است.

این در حالی است که از بدو حاکمیت طالبان تا اکنون زنان و دختران از سوی این گروه از تمامی عرصه‌ها در اجتماع به گونه سیستماتیک حذف شده اند.