پانزده سرباز امنیتی در ولسوالی دشت ارچی کندز کشته شدند

1907

در حمله تهاجمی هراس‌افگنان طالب بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز، پانزده نظامی افغان کشته شده و ۲۳ نظامی دیگر زخم برداشته است.

یک منبع دولتی که نخواست نامی‌ از وی برده شود، به هشدار می‌گوید، در حمله شب گذشته هراس‌افگنان طالب بر پاسگاه‌های امنیتی نظم عامه، پولیس محلی و ارتش در مربوطات شهر دشت ارچی، پانزده تن از نیروهای پولیس محلی و نظم عامه جان باخته و ۲۳ تن دیگر این نیروها نیز زخمی شده‌اند.

 

او می‌گوید که حمله طالبان از ساعت ۱۲ شب گذشته آغاز شد و ساعت ۴ بامداد امروز پاسگاه‌ها به دست طالبان سقوط کرد.

این منبع می‌افزاید که در جریان این درگیری به هراس‌افگنان طالب هم تلفات سنگینی وارد شده است؛ اما تا کنون شمار دقیق آن مشخص نیست.

کندز در شمال-شرق افغانستان موقعیت دارد و از ولایت‌های به شدت ناامن محسوب می‌شود. گروه طالبان بر بیشتر از ۵۰ درصد خاک این ولایت کنترل دارند. همچنان کندز تنها ولایتی است که در دوره حکومت وحدت ملی، مرکز این ولایت دو بار به دست طالبان سقوط کرده است.

در جریان چند ماه اخیر، طالبان موفق شده‌اند بیشتر از ۱۰۰ سرباز امنیتی ارتش، پولیس ملی، پولیس محلی و خیزش‌های مردمی را در ولسوالی دشت‌ارچی این ولایت بکشند.

همچنین از ولسوالی دشت‌ارچی به‌عنوان مسلخ‌گاه نیروهای افغان یاد می‌شود، طوریکه در آخرین مورد، طالبان نزدیک به دوماه قبل حملات گسترده گروهی را بر چندین مرکز بزرگ نظامی نیروهای افغان در این ولسوالی انجام داده و ۴۰ سرباز امنیتی را کشتند.