کار ساخت ۲۱۴۶ واحد خانه در مناطق زلزله زده هرات آغاز شد 
کار ساخت ۲۱۴۶ واحد خانه در مناطق زلزله زده هرات آغاز شد 

خبرگزاری زنان افغانستان: کار ساخت خانه‌های معیاری و شهرک برای آسیب‌دیده‌ های زلزله هرات در قریه سیاه آب ولسوالی زنده‌جان ولایت هرات، با حضورداشت رئیس اطلاعات و فرهنگ، شاروال ولسوالی انجیل، مسئولان شهرسازی و شاروالی هرات در ولسوالی زنده جان آغاز شد. مولوی احمدالله متقی رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گوید که قرار است ۲۱۴۶ […]

خبرگزاری زنان افغانستان: کار ساخت خانه‌های معیاری و شهرک برای آسیب‌دیده‌ های زلزله هرات در قریه سیاه آب ولسوالی زنده‌جان ولایت هرات، با حضورداشت رئیس اطلاعات و فرهنگ، شاروال ولسوالی انجیل، مسئولان شهرسازی و شاروالی هرات در ولسوالی زنده جان آغاز شد.

مولوی احمدالله متقی رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گوید که قرار است ۲۱۴۶ واحد خانه برای ۲۰ قریه به آسیب دیده های زلزله در مناطق مختلف ساخته شود.

رئیس اطلاعات و فرهنگ طا.لبان در هرات همچنان افزود که بخاطر محافظت آسیب دیده ها از باران و باد، خیمه‌های قوی برای شان داده شده و کوشش حکومت بر این است که خانه‌ها، قبل از فرارسیدن فصل سرما، ساخته شوند.

مولوی نعمت الله رحیمی شاروال ولسوالی انجیل هرات می گوید که انجنیران از ریاست‌های شاروالی، شهرسازی و زراعت چهار روز می شود که روی نقشه شهرک و ساخت خانه‌ها کار می کنند و قرار است خانه‌های با مدرن‌ترین معیار و مقاوم در برابر زلزله ساخته شوند.

طبق آمار مسوولان قرار است ۲۹۷ خانه در قریه سیاه آب، ۳۰۰ خانه در قریه نایب رفیع، ۱۲۳ خانه در قریه سربلند، ۱۰۰ خانه در قریه کشکک، ۳۰ خانه در قریه قلعه‌نوک، ۶۰ خانه در قریه‌ کجکال، ۶۵ خانه آسیاب بادک، ۱۳۳ خانه در کرنیل وردک‌ها، ۳۰۰ خانه در چاهک، ۳۶ خانه در دو قریه‌ عبدالاباد و حضرت آباد، ۵۲ خانه در دو قریه ازقلک و قصر شیرین، ۳۰ خانه در قریه جگده، ۴۵ خانه در گزی بالا، ۵۰ خانه در دو قریه گل خان و قاضی، ۷۲ خانه در دو قریه سیل کوه و سنگ سفید، ۱۰۵ خانه در چاه زهی بهادرزهی، ۸۰ خانه در خواجه محمد شوراب،۹۲ خانه در چاه زهی هلال زهی و ۱۱۵ خانه در چاه زهی زوری‌ها ساخته خواهند شد.

مسئولان می‌گویند که تلاش می‌شود تا این خانه‌ها قبل از رسیدن زمستان تکمیل و به بهره برداری سپرده شده و به آسیب دیده گان زلزله اخیر سپرده شوند.

قابل ذکر است که در روز شنبه ۱۵ میزان زلزله و پس لرزه‌های شدیدی هرات را تکان داد که در اثر آن زلزله، بالای دو هزار تن شهید و هزاران تن دیگر زخمی شدند علاوه بر این به خانه‌های اکثریت شهروندان این ولایت آسیب جدی‌ رسید.