کمک ۵ میلیون یوروی آلمان به زلزله زدگان افغانستان
کمک ۵ میلیون یوروی آلمان به زلزله زدگان افغانستان

خبرگزاری زنان افغانستان: وزارت امور خارجه آلمان روز دوشنبه، ۱۷ میزان اعلام کرد؛ برلین به منظور کمک به آسیب دیدگان زلزله هرات در افغانستان ۵ میلیون یورو اختصاص داده است. وزارت خارجه آلمان اعلام کرده که این مبلغ از بودجه کمک‌های بشردوستانه برای افغانستان برای حمایت از فعالیت های سازمان‌های همچون کاریتاس، حفاظت از کودکان، […]

خبرگزاری زنان افغانستان: وزارت امور خارجه آلمان روز دوشنبه، ۱۷ میزان اعلام کرد؛ برلین به منظور کمک به آسیب دیدگان زلزله هرات در افغانستان ۵ میلیون یورو اختصاص داده است. وزارت خارجه آلمان اعلام کرده که این مبلغ از بودجه کمک‌های بشردوستانه برای افغانستان برای حمایت از فعالیت های سازمان‌های همچون کاریتاس، حفاظت از کودکان، دیدگاه جهان (ورلد ویژن) و فعالیت های بشردوستانه نهاد های سازمان ملل متحد در افغانستان پرداخت می‌شود.

وزارت خارجه آلمان زلزله غرب افغانستان را تکان دهنده خوانده گفته که زلزله زدگان را تنها نمی‌گذارند.

این در حالی است که صبح روز شنبه زلزله‌ای شمال غرب افغانستان را لرزاند. شدت این زمین لرزه ۶.۳ در مقیاس ریشتر گزارش شده است. به گزارش سازمان زمین شناسی ایالات متحده، کانون زمین لرزه در ۴۰ کیلومتری شمال غرب هرات بود و بلافاصله پس از زلزله اول سه زمین‌ لرزه دیگر به بزرگی ۵.۵، ۴.۷ و ۶.۲ در مقیاس ریشتری را به دنبال داشت که تلفات و خسارات هنگفتی بر مردم این ولایت تحمیل کرده است. عمق این زمین لرزه در ۱۰ کیلومتری زمین اعلام شده است شدت این زمین لرزه به حدی بوده که در بخش های از ایران، ترکمنستان و ازبکستان هم کاملاً احساس شده بود.