یک دختر سیزده ساله در دایکندی حلق آویز شد

یک دختر نوجوان که صنف هفتم مکتب بود و سیزده سال سن داشت، از سوی چند مرد در ولایت دایکندی حلق آویز شده است. این رویداد به گفتۀ منابع محلی دو روز پیش در ولسوالی سنگ‌تخت و بندر این ولایت رخ داده است.

مقامات امنیتی ولایت دایکندی می‌گویند این‌ دختر ۱۳ ساله روز پنج‌شنبه در ولسوالی سنگ تخت و بندر ولایت دایکندی حلق آویز شده است.

جنرال غلام سخی غفوری قوماندان امنیه ولایت دایکندی به هشدار گفت:”یک دختر ۱۳ ساله، ساعت ۵ عصر روز پنج‌شنبه بر یک درخت در منطقه ” قول مستگ” حلق آویز شده که با اطلاع یافتن مردم از این جریان، از درخت پایین آورده شده و متاسفانه در مسیر راه تا شفاخانه جانش را از دست میدهد”.

قوماندان‌ امنیه دایکندی افزود، در این رابطه ۴ نفر مظنون گرفتار گردیده است‌ و‌ تحقیقات در این مورد جریان دارد.

اما منابع دیگر در این ولایت به رسانه‌ها گفته اند چند مرد ابتدا این دختر چهارده ساله را مورد لت و کوب قرار داده و سپس او را به یک درخت حلق آوزیر می‌کنند.

علی اکبر ناطقی سخن‌گوی والی دایکندی به روزنامه اطلاعات روز گفته است که این دختر چهارده ساله بوده و دانش آموز صنف هفتم مکتب بوده است.

پولیس ولایت دایکندی اما در مورد دلیل حلق آویز شدن این دختر هنوز جزئیات نمی‌دهد.

ولایت دایکندی در مرکز افغانستان از ولایت‌های دور افتاده و به شدت محروم است. با وجودی که حضور زنان در مکاتب و حتا ادارات گسترده است، اما آمار خشونت با زنان، قتل‌های ناموسی و ازدواج های اجباری نیز در این ولایت بالا است.

اسحق شیبری