افغانستان و جهان

نشست سه‌ جانبه افغانستان، پاکستان و ترکیه

وزیران خارجه افغانستان، پاکستان و ترکیه در یک نشست سه‌جانبه بر تأمین آتش‌بس بی‌درنگ برای پایان یافتن خشونت‌ها در افغانستان تأکید کردند

آنان از طالبان می‌خواهند تا به تعهدات خود برای دست‌یابی به یک راه حل سیاسی برای رسیدن به صلح عمل کنند.
حنیف اتمر، وزیر امور خارجه افغانستان گفت: «همه ما موافق هستیم که از طالبان بخواهیم خشونت را متوقف کنند. دربارۀ آتش‌بس توافق کنند و در نشست صلح استانبول شرکت کنند و از این طریق به مردم افغانستان و جامعه جهانی نشان دهیم که طالبان به روند صلح متعهد هستند.»
مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه نیز می‌گوید که استانبول بر پشتیبانی از روند صلح در افغانستان کار می‌کند: «تلاش‌های ما برای دستیابی به صلح و همچنین حمایت ما از برادران افغان ادامه خواهد داشت.»
او افزود: «همانطور که می‌دانید؛ قرار بود ما میزبان نشست صلح استانبول باشیم. ما پس از گفت‌وگو با طرف‌های مربوطه، این نشست را به بعد از ماه رمضان موکول کردیم. ما به‌عنوان سازمان دهندگان، گفت‌وگوها را با همه طرف‌ها ادامه می‌دهیم.»
وزیران خارجه ترکیه، افغانستان و پاکستان هم‌چنین تأکید کرده‌اند که نیاز است تا برای دست‌یابی به یک توافق صلح میان حکومت افغانستان و طالبان پس از تکمیل روند بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان تلاش‌ها شدت یابد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا