برگزاری نمایشگاه صنایع دستی زنان از طرف اتاق تجارت و صنایع زون غرب در هرات
برگزاری نمایشگاه صنایع دستی زنان از طرف اتاق تجارت و صنایع زون غرب در هرات

اتاق تجارت و صنایع زنان زون غرب نمایشگاهی را به منظور رشد و توسعه‌ای تجارت زنان متشبث برگزار کرده است. در این نمایشگاه بیشتر محصولاتی به نمایش گذاشته شده که توسط خود زنان تولید می‌شود. نرگش هاشمی، رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان زون غرب می‌گوید، هدف از برگزاری این نمایشگاه، بازاریابی از محصولات و […]

اتاق تجارت و صنایع زنان زون غرب نمایشگاهی را به منظور رشد و توسعه‌ای تجارت زنان متشبث برگزار کرده است. در این نمایشگاه بیشتر محصولاتی به نمایش گذاشته شده که توسط خود زنان تولید می‌شود.

نرگش هاشمی، رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان زون غرب می‌گوید، هدف از برگزاری این نمایشگاه، بازاریابی از محصولات و صنایع دستی زنان است. همچنان اتاق تجارت در نظر دارد تا در آینده‌های نزدیک یک مارکت تجارتی و نمایشگاه دایمی را برای زنان ایجاد کند تا از این طریق برای زنان بیشتری فضای کار مساعد گردد.

خانم هاشمی می‌افزاید:‌” بعد از آن که اتاق تجارت و صنایع زنان از فعالیت باز ماند، اکنون تقریبا چهار ماه می‌شود که دوباره به فعالیت آغاز کرده و از آن زمان تا به حال تلاش‌ها بر این است تا محدودیت‌ها را کنار زده و روی توانمندسازی زنان تمرکز کنیم”.

ملیکا سادات یک تن از اشتراک کننده‌گان در این نمایشگاه که آثار حکاکی خود را به نمایش گذاشته است می‌گوید، نظر به شرایط داخلی کشور، نسبت به سال‌های قبل نمایشگاه‌های کمتری داشتیم اما خوشبختانه باز هم بعد از مدت‌ها نمایشگاهی برای نشان دادن فعالیت زنان برگزار شد”.
وی می‌گوید، به دلیل محدودیتی که باید محیط خانم‌ها جدا از آقایان باشد، نسبت به قبل بازدید کننده‌گان کمتری وجود دارد و به همین دلیل در این نمایشگاه حضور آقایان بسیار کمرنگ‌تر است.

فاطمه رسا، یک تن از بازدیدکننده‌گان می‌گوید،” برای این که زنان بتوانند حضور پر رنگی در جامعه داشته باشند لازم است تا حمایت‌های همه جانبه صورت گیرد و برگزاری همچین نمایشگاه‌ها می‌تواند باعث بهبود روحیه و انگیزه در خانم‌های تجارت پیشه شود”.

در این نمایشگاه محصولاتی که به نمایش گذاشته شده شامل محصولات خیاطی، حکاکی، شیرینی‌های دست پخت زنان و تابلوهای نقاشی به نمایش گذاشته شده است.

گزارشگر: شهیره الهامی