جنبش زنان عدالتخواه: صدمه زدن به حقوق زنان نزد طالبان بهایی ندارد
جنبش زنان عدالتخواه: صدمه زدن به حقوق زنان نزد طالبان بهایی ندارد

خبرگزاری زنان افغان: اعضای جنبش زنان عدالتخواه مقیم پاکستان به مناسبت هشتم مارچ روز همبستگی زنان جهان، در یک برنامه اعتراضی خواهان تساوی زنان در مشارکت سیاسی و اجتماعی در افغانستان شدند. زنان معترض با صدور اعلامیه‌ای می‌گویند:«هشت مارچ امسال را در حالی سپری می‌کنیم که زنان افغانستان عملا به معنای واقعی کلمه حذف شده‌اند. […]

خبرگزاری زنان افغان: اعضای جنبش زنان عدالتخواه مقیم پاکستان به مناسبت هشتم مارچ روز همبستگی زنان جهان، در یک برنامه اعتراضی خواهان تساوی زنان در مشارکت سیاسی و اجتماعی در افغانستان شدند.
زنان معترض با صدور اعلامیه‌ای می‌گویند:«هشت مارچ امسال را در حالی سپری می‌کنیم که زنان افغانستان عملا به معنای واقعی کلمه حذف شده‌اند. نه در سیاست و نه در اجتماع جایی برای زنان متصور نیست و حقوق زنان به عنوان اولین چیزی که صدمه زدن به آن بهایی ندارد، مورد تعرض و تجاوز واقع شده است و فقط برای چانه‌زنی‌ها و معاملات سیاسی روی میز مذاکرات قرار می‌گیرد.»
زنان معترض همچنان می‌گویند که زنان افغانستان به خود آگاهی رسیدند و در برابر سیاست های تک جنسیتی طالبان می‌ایستند.
در بخش دیگر این اعلامیه آمده است:«زن امروز افغانستان، زن دیروز نیست که در سکوت مرگبار خویش نظاره‌گر تعرض‌ها، خیره سری‌ها و امتیازطلبی‌های تروریستان باشد. بزرگترین دست‌‌آورد زنان در دهه‌های اخیر همین خود‌آگاهی و بینش سیاسی و اجتماعی آنها است که آنان را وا می‌دارد تا صدای خود را بلند کنند و به تمام بدخواهان و استفاده جویان از حقوق انسانی زنان (نه!) بگویند.»
زنان معترض همچنان تاکید کردند که برای تساوی حقوق زنان در تمام عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از تمام امکانات و ابزار های ممکن استفاده می‌کنند.