رونمایی  کتاب “رقص در مسجد” در کابل
رونمایی  کتاب “رقص در مسجد” در کابل

کتاب «رقص در مسجد» تازه‌ترین اثر داستانی دکتر حمیرا قادری است که به زبان انگلیسی در امریکا منتشر شده و روز دوشنبه، ۲۰ دلو در کابل رونمایی شد. مراسمی که به مناسبت رونمایی از کتاب «رقص در مسجد» روز دوشنبه، ۲۰ دلو ۱۳۹۹ خورشیدی در تالار بین المللی مطبوعات وزارت اطلاعات و فرهنگ با حضور […]

کتاب «رقص در مسجد» تازه‌ترین اثر داستانی دکتر حمیرا قادری است که به زبان انگلیسی در امریکا منتشر شده و روز دوشنبه، ۲۰ دلو در کابل رونمایی شد.

مراسمی که به مناسبت رونمایی از کتاب «رقص در مسجد» روز دوشنبه، ۲۰ دلو ۱۳۹۹ خورشیدی در تالار بین المللی مطبوعات وزارت اطلاعات و فرهنگ با حضور محمدطاهر زهیر سرپرست وزارت معارف، فرهنگیان و پیش کسوتان ادب و هنر برگزار شد.

این اثر حمیرا قادری، قصه های کودکی او و نامه های او به پسرش و نصیحت های مادرکلانش را بازگو می نماید؛ به نحوی می توان این اثر را باور و تجربه سه نسل افغانستان دانست که بر ارزش این اثر می افزاید.

طاهر زهیر اینگونه روایت ها را شکننده بن بست های جامعه دانسته و صحرا کریمی آن را مبارزه علیه فراموشی عنوان می کند. شیوا شرق نیز «رقص در مسجد» را ناشی از مبارزه و شجاعت یک زن عنوان کرد.