طالبان در هرات: زنان دو روز در هفته برای بازدید از اماکن مقدس بروند
طالبان در هرات: زنان دو روز در هفته برای بازدید از اماکن مقدس بروند

خبرگزاری زنان افغان: ریاست امر بالمعروف و‌نهی از منکر طالبان در هرات، با انتشار اطلاعیه‌ای گفته است که زنان دو روز در هفته (چهار شنبه، پنج‌شنبه) اجازه‌ی بازدید از اماکن مقدس را دارند. در این اطلاعیه که امروز (سه شنبه، ۱۶ حوت) منتشر شده درآن گفته شده که زنان بدون چادری اجازه‌ی ورود به مساجد […]

خبرگزاری زنان افغان: ریاست امر بالمعروف و‌نهی از منکر طالبان در هرات، با انتشار اطلاعیه‌ای گفته است که زنان دو روز در هفته (چهار شنبه، پنج‌شنبه) اجازه‌ی بازدید از اماکن مقدس را دارند.

در این اطلاعیه که امروز (سه شنبه، ۱۶ حوت) منتشر شده درآن گفته شده که زنان بدون چادری اجازه‌ی ورود به مساجد وسایر اماکن مقدس را ندارند.

در همین حال، چندی پیش به گفته‌ی شماری از راننده‌های تکسی و سه چرخه‌ها در هرات، از طرف ریاست امر به معروف و نهی منکر برای آنان گفته شده بود «اگر دختر خانمی بدون چادر(برقع) در شهر بود، وی را سوار تکسی یا سه چرخ نکنند.»

گفته می‌شود که امروز نیز طالبان بیشتر دختران بدون چادر را از موترهای لینی در هرات پیاده کرده و پس به خانه هایشان فرستادند و گفته اند از این به بعد بدون چادر در سطح شهر گشت و گذار ممنوع است.

خبرگزاری زنان افغان