مولوی انصاری: مخالفان طالبان گردن زده شود.
مولوی انصاری: مخالفان طالبان گردن زده شود.

مجیب‌الرحمن انصاری، یک تن از خطیبان مسجدی در ولایت هرات در گردهمایی علمای دین در کابل که توسط طالبان برگزار شده، گفته است اگر کسی در برابر حکومت طالبان سر بلند کند باید گردن آن زده شده و از تمام علما کشور نیز خواسته است تا بخاطر موافقت با این فتوا، صدا بلند کنند. اظهارات […]

مجیب‌الرحمن انصاری، یک تن از خطیبان مسجدی در ولایت هرات در گردهمایی علمای دین در کابل که توسط طالبان برگزار شده، گفته است اگر کسی در برابر حکومت طالبان سر بلند کند باید گردن آن زده شده و از تمام علما کشور نیز خواسته است تا بخاطر موافقت با این فتوا، صدا بلند کنند.

اظهارات مجیب الرحمن انصاری توسط خبرگزاری دولتی باختر منتشر شده که در آن مولوی انصار می‌گوید٫« این امنیت و نظام به آسانی به دست نیامده است و اگر کسی در برابر این نظام کوچک‌ترین حرکتی می‌کند باید گردن آن زده شود. خون شهدا روز قیامت گریبان ما را می‌گیرد اگر به این سرزمین دوباره پای دشمن گذاشته شده و دوباره خیانت شود»

وی همچنان در ادامه سخنان خود گفته است اکنون فساد از بین رفته و در کشور امنیت وجود دارد. امنیتی که در افغانستان است در هیچ جای دنیا نیست.
مجیب الرحمن انصاری از جمله ملا امام‌های شهر هرات بوده و سال‌های زیادی است که خطیب مسجد جامع گازرگاه هرات می‌باشد و اکنون در نشست علمای دین در کابل، در جریان سخنرانی خود از حکومت طالبان حمایت کرده است.

گردهمایی علمای دین و بزرگان قومی از سوی طالبان، پشت دروازه‌های بسته، بدون پوشش مستقیم رسانه‌ای و بدون حضور زنان در کابل برگزار شده است.