کسب مقام اول کاراته در کانادا توسط دختری از افغانستان
کسب مقام اول کاراته در کانادا توسط دختری از افغانستان

در مسابقات منطقه ای کاراته که تیم هایی از کشورهای کانادا، امریکا و مکزیکو اشتراک نموده بودند، پریسا ثاقب در ردۀ سنی ۱۸  تا ۲۴ سال موفق به کسب مدال طلا و مقام اول گردید. این مسابقات که از سوی سازمان کاراته بی سی در مجتمع ورزشی ریچموند المپیک اوال برگزار شده بود، پریسا ثاقب، […]

در مسابقات منطقه ای کاراته که تیم هایی از کشورهای کانادا، امریکا و مکزیکو اشتراک نموده بودند، پریسا ثاقب در ردۀ سنی ۱۸  تا ۲۴ سال موفق به کسب مدال طلا و مقام اول گردید.

این مسابقات که از سوی سازمان کاراته بی سی در مجتمع ورزشی ریچموند المپیک اوال برگزار شده بود، پریسا ثاقب، در رشتۀ کاراتۀ شیتو ریو یک مدال طلا و مقام اول این مسابقات را در ردۀ سنی بزرگسالان و یک مدال نقره را به دست آورد.

پریسا ثاقب که از افغانستان است و مدت یک سال در کانادا به سر میبرد در «کلپ کاراتۀ اودوکان« Odokan Karate تحت نظر اساتیدی چون کاز هاشیماتو و مارک استیسی مصروف آموزش رشتۀ کاراته بوده است.

پریسا ثاقب که همزمان در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا مصروف تحصیل است به خبرگزاری زنان افغانستان در مورد اهمیت ورزش کاراته گفت: « زمانی که مقام اول و مدال طلا را بدست آوردم به یاد دختران افغانستان افتادم که در شرایط سخت افغانستان برای زندگی و ادامه دادن درس شان مبارزه میکنند«.

پریسا ثاقب، مقام اول و مدال طلا را در مسابقات منطقه ای در کانادا به دست آورد.

وی در حالیکه امیدوار به آینده بود ادامه داد: « من این مدال را به امید موفقیت زنان و دختران افغانستان میگیرم و آرزو دارم که زنان بتوانند آزادانه درس بخوانند، ورزش کنند و مانند گذشته برای افغانستان افتخار آفرین باشن«.

این در حالی است که بسیاری از زنان و دختران افغانستان مخصوصا ورزشکاران در رشته های مختلف پس از سقوط حکومت افغانستان توسط طالبان به کشورهای اروپایی و امریکایی خارج شده اند.