بروزرسانی افغانستان: حوادث امنیتی
بروزرسانی افغانستان: حوادث امنیتی

 در ماه فبروری 270 نفر در افغانستان کشته شده اند اطلاعات جمع آوری شده توسط طلوع نیوز نشان می دهد که در ماه جنوری در حوادث مختلف امنیتی در سراسر کشور 270 غیرنظامی و نیروهای امنیتی کشته و 173 نفر دیگر زخمی شده اند. داده ها نشان می دهد که تلفات فبروری اندکی کمتر از […]

 در ماه فبروری 270 نفر در افغانستان کشته شده اند

اطلاعات جمع آوری شده توسط طلوع نیوز نشان می دهد که در ماه جنوری در حوادث مختلف امنیتی در سراسر کشور 270 غیرنظامی و نیروهای امنیتی کشته و 173 نفر دیگر زخمی شده اند. داده ها نشان می دهد که تلفات فبروری اندکی کمتر از آن است که توسط طلوع نیوز در جنوری گزارش شده است.

یافته ها نشان می دهد که 166 حادثه امنیتی از جمله انفجار بمب مغناطیسی دست سازی شده ، انفجار بمب کنار جاده ، حملات هدفمند و حملات طالبان درماه فبروری در افغانستان رخ داده است. این در حالی است که سرنوشت روند صلح نامشخص است و نگرانی ها در مورد “فصل جنگ” بهار آینده افزایش یافته است. داده های طلوع نیوز برای تهیه این گزارش توسط منابع مستقل تأیید شده است.

مسعود اندرابی وزیر امور داخلی افزوده است: “جامعه جهانی باید فشارها را بر طالبان افزایش دهد تا بتواند قتل افغان ها را متوقف كند.                                   

یافته های  طلوع نیوز  نشان میدهد271 نفر در ماه جنوری در کشور کشته و 347 نفر زخمی شده اند. با وجود کاهش انفجارهای بمب های مغناطیسی دست سازی شده و حملات هدفمند در دو هفته گذشته ، گزارش ها حاکی از آن است که با رسیدن فصل بهار جنگ ها ممکن است افزایش یابد.

در همین حال نادر نادری ، یکی از مذاکره کنندهای صلح جمهوری افغانستان می گوید :که پس از توافق دوحه ، 1523 غیرنظامی از جمله فعالان جامعه مدنی در این کشور کشته شده اند. او می گوید افغان ها “از سطح خشونت هل خشمگین هستند” و “آنها خواهان صلح و آتش بس فوری هستند.”

طبق یافته ها ، بیشتر حوادث امنیتی به دلیل انفجار بمب مغناطیسی دست سازی شده و حملات هدفمند در شهرهای بزرگ ، از جمله کابل ، ننگرهار ، هرات ، قندهار و فاریاب بوده است.

گزارش شده توسط:   UNISHKA-Afghanistan