ایجاد تنش مرزی میان مرز ایران و افغانستان در اسلام قلعه ولایت هرات
ایجاد تنش مرزی میان مرز ایران و افغانستان در اسلام قلعه ولایت هرات

گشت مرزی ایران که امروز بدون هماهنگی وارد خاک افغانستان گردیده بودند، با مخالفت نیروهای امارت اسلامی مواجه و از سوی آنان دستگیر شده اند که این اتفاق باعث ایجاد تنش میان مرزبانان ایران و افغانستان شد. علت این تنش ایجاد دو پاسگاه از سوی ایران در خاک افغانستان و ممانعت امارت اسلامی برای شروع […]

گشت مرزی ایران که امروز بدون هماهنگی وارد خاک افغانستان گردیده بودند، با مخالفت نیروهای امارت اسلامی مواجه و از سوی آنان دستگیر شده اند که این اتفاق باعث ایجاد تنش میان مرزبانان ایران و افغانستان شد.

علت این تنش ایجاد دو پاسگاه از سوی ایران در خاک افغانستان و ممانعت امارت اسلامی برای شروع به کار آسفالت کردن خیابانی که این دو پاسگاه در آن ساخته شده می‌باشد.

پس از ایجاد تنش مرزی میان ایران و افغانستان در مرز اسلام قلعه ولایت هرات، این مرز مسدود شده است و نیروهای مرزی دو کشور به حالت آماده باش قرار گرفته اند.
گفته می شود که نیروهای مرزی افغان یک موتر نظامی ایرانی را که وارد خاک کشور شده بود، توقیف کرده اند.

در همین حال شماری می‌گویند که امارت اسلامی هیاتی روان کرده تا تحقیقاتی را نسبت به ایجاد پوسته های ایران که در خاک افغانستان ساخته شده شروع نمایند.

اکنون مرز اسلام قلعه به روی رفت‌ و آمد مسدود اعلان شده و شماری از مسافران در هر دو طرف مرز، در حالت انتظار به سر می‌برند.