افزایش بازداشت دختران و زنان به اتهام فرار از منزل و ارتباط نامشروع، از سوی طالبان در هرات
افزایش بازداشت دختران و زنان به اتهام فرار از منزل و ارتباط نامشروع، از سوی طالبان در هرات

فرماندهی امنیه‌ی طالبان در ولایت هرات با نشر خبرنامه‌ی می‌گوید که نیروهای آنان چهار فرد که شامل یک مرد و سه زن می‌باشد را به اتهام ارتباط نامشروع و فرار از منزل بازداشت کرده‌اند. در این خبرنامه‌‌‌ آمده است که سه زن و یک مرد را از مربوطات حوزه ششم امنیتی شهر هرات بازداشت کرده‌اند […]

فرماندهی امنیه‌ی طالبان در ولایت هرات با نشر خبرنامه‌ی می‌گوید که نیروهای آنان چهار فرد که شامل یک مرد و سه زن می‌باشد را به اتهام ارتباط نامشروع و فرار از منزل بازداشت کرده‌اند.
در این خبرنامه‌‌‌ آمده است که سه زن و یک مرد را از مربوطات حوزه ششم امنیتی شهر هرات بازداشت کرده‌اند اما در مورد هویت آنان جزئیات ارائه نشده است.

در همین حال، فرماندهی امنیه هرات در یک خبرنامه‌ی دیگر می‌گوید، یک زن که باشندهٔ اصلی کارته صلح ولایت بلخ می‌باشد همراه یک مرد از باشنده‌گان ناحیه پنجم شهر هرات به اتهام فرار از منزل بازداشت شده اند.

این در حالیست که در روزهای پسین، بازداشت زنان و دختران به اتهام‌های ارتباط نامشروع و فرار از منزل در ولایت هرات افزایش یافته است و نیروهای طالبان از آغاز هفته جاری، دست‌کم ۹ زن را به این اتهام‌ها بازداشت کرده‌اند.

خبرگزاری زنان افغان